BI2RSW-1A - ovládač žalúzií s binárnymi vstupmi eNODE
Zariadenie je určené na ovládanie žalúzií. Má dvojicu spínacích relé a dvojicu binárnych vstupov. Jeho rozmery a konštrukcia umožňujú nainštalovať ho priamo do inštalačnej krabice za tlačidlový prístroj. Vďaka tomu môžeme binárne vstupy použiť na snímanie tlačidiel a nepotrebujeme na to ďalšie zariadenie. Ďalšia výhoda tohto spôsobu inštalácie je menší počet vodičov vedených z rozvádzača k žalúzii. Ovládanie spínacích relé sa môže vykonávať dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je cez riadiacu jednotku, kedy sa informácie získané z tlačidiel posielajú riadiacej jednotke, ktorá odošle príkaz na zopnutie relé. Druhý spôsob je priamy, kedy sa relé spínajú stlačením tlačidla. Režim práce sa nastavuje pomocou konfiguračného programu. Pokračovať
Popis produktu
Charakteristika eNODE BI2RSW-1A
- 2 spínacie relé
- zaťažiteľnosť výstupu 5 A
- 2 binárne vstupy
- Pull-up rezistor integrovaný vo vstupných obvodoch
- ochrana vstupných obvodov proti prepätiu
- inštalácia do inštalačnej krabice
- napájanie zo zbernice CPUS
Parametre eNODE BI2RSW-1A
Napájanie
| Nominálne napájacie napätie Un | 12 V DC |
| Minimálne napájacie napätie Umin | 10 V DC |
| Maximálne napájacie napätie Umax | 14,5 V DC |
Celková spotreba pri Un (12 V)
| Minimálna (vstupy aj výstupy vypnuté) | 6,6 mA |
| Zopnutý jeden kanál | 27,6 mA |
| Maximálna (vstupy aj výstupy zopnuté) | 52 mA |
Celková spotreba pri Umin (10 V)
| Minimálna (vstupy aj výstupy vypnuté) | 7,3 mA |
| Zopnutý jeden kanál | 32,7 mA |
| Maximálna (vstupy aj výstupy zopnuté) | 53,4 mA |
Celková spotreba pri Umax (14,5 V)
| Minimálna (vstupy aj výstupy vypnuté) | 6 mA |
| Zopnutý jeden kanál | 22,8 mA |
| Maximálna (vstupy aj výstupy zopnuté) | 42,2 mA |
Parametre výstupov
| Počet spínaných kanálov | 2 x spínací kontakt |
| Menovité / max. spínané napätie | 250 V / 400 V AC |
| Max. spínaný prúd na kanál | 5 A / 250 V AC, 24 V DC |
| Max. vypínací výkon | 1500 VA |
| Frekvencia spínania s men. záťažou | 360 cyklov/hod |
| Frekvencia spínania bez záťaže | 72 000 cyklov/hod |
| Izolačné napätie | 4000 V |
| Izolačné napätie medzi kontaktmi | 1000 V |
| Čas zopnutia / rozopnutia | 10 ms / 5 ms |
| Mechanická životnosť kontaktov | > 3 x 107 |
| Prierez pripájacích vodičov | 1 mm2 |
Parametre vstupov
| Počet vstupných kanálov | 2 x binárny vstup |
| Pull-up | interný |
| Maximálne vstupné napätie | 5 V |
Rozmery a hmotnosť
| Rozmery | 50 mm x 40 mm x 21 mm |
| Hmotnosť | 40 g |
| Prevedenie | samostatne v krabičke |
Klasifikácia zariadenia
| Stupeň krytia prístroja podľa EN 60529 | IP44 |
| Trieda ochrany podľa STN 33 2000-4-41 | II |
| Druh priestoru podľa STN EN 60721-3-3 | III |
| Montáž | do inštalačnej krabice |
| Je v zhode s | STN EN 50581, STN EN 60730-1 |