GD-02K-DIN - Univerzálny GSM komunikátor a ovládač
Univerzálny GSM komunikátor a ovládač GD-02K-DIN umožňuje ovládať a sledovať stav najrôznejších spotrebičov na diaľku. Ovládanie možno vykonávať pomocou štandardnej SMS alebo prezvonením. Pokračovať
Popis produktu
Režimy prevádzky
Ovládanie
2 výstupy – silový alebo signálový - aktivuje/deaktivuje výstup s možnosťou nastavenia časového impulzu (1 s – 24 h)
- pomocou SMS alebo prezvonením z až 100 telefónnych čísel
Sledovanie stavu
- pomocou vstupu sleduje stav iného zariadenia (výpadok prúdu, porucha, atď.)
Meranie teploty
- s použitím snímača teploty JB-TS-PT1000 meria aktuálnu teplotu a reportuje prekročenie nastavenej hraničnej hodnoty
Termostat
- s použitím snímača teploty JB-TS-PT1000 meria aktuálnu teplotu a podľa nastavenej teploty (komfortná alebo ekonomická) spína silový výstup REL1 (napr. elektrokotol, infražiarič, apod.). Komfortnú a ekonomickú teplotu je možné nastaviť a prepínať medzi nimi vzdialene SMS príkazom.
Počítadlo impulzov
- umožňuje pripojiť až dva externé merače spotreby s impulzným výstupom (ako napr. elektromery, plynomery alebo vodomery) alebo jeden merač s rozlíšením nízkej a vysokej tarify. Režim počítadla impulzov poskytuje formou SMS správ informáciu o ich aktuálnom stave alebo prekročení nastavených hraníc.
| Napájanie | 230 V AC/50 Hz, zariadenie triedy ochrany II. |
| Napájací príkon | stredná kľudová hodnota 1,2 W (3,5 W pri zopnutom relé) |
| Ochranné istenie | 1 A; typ A |
| Vnútorný zálohovací akumulátor | Polymer Lithium-ion 300 mAh |
| Doba zálohovania | 3 hodiny |
| Pracovné pásmo GSM modulu | GSM/GPRS Quad Band 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Zaťažiteľnosť kontaktov relé REL1: | |
| Maximálne spínané napätie | 250 V AC; 24 V DC |
| Odporová záťaž (cosφ=1) | max. 16 A |
| Indukčná, kapacitná záťaž (cosφ=0,4) | max. 3 A |
| Žiarivky | max. 3 A/690 VA |
| Žiarovky (halogény) | max. 1000W |
| Minimálna DC spínaná záťaž | 10 mA; 5 V DC |
| Kontakty relé sú galvanicky oddelené od zariadenia, spĺňajú požiadavky na bezpečnostnú izoláciu 4 kV. | |
| Vstup IN1 | Vstup je aktívny pri spojení s GND, max. 24 V |
| Vstup/výstup IN2/REL2 | Vstup je aktívny pri spojení s GND, max. 24 V Výstup spína proti GND, ochrana výstupu 100 mA, max. napätie 24 V |
| Vstupy IN1 a IN2 sú kompatibilné s impulzným výstupom SO elektromerov triedy B podľa STN EN 62053-31 | |
| Vstupy TH pre teplotný snímač (JB-TS-PT1000) | rozsah -30 až +125 °C (max. dĺžka pripojenia 10 m) |
| Pomocný napájací výstup | +5 V DC/max. 100 mA, nezálohované |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0 °C až +40 °C |
| Stupeň krytia predného panelu | IP20 |
| Rozmery (bez antény) | 90 x 36 x 58 mm |
| Hmotnosť | 140 g |
| Bezpečnosť | STN EN 62368-1 |
| EMC | STN ETSI EN 301 489-7, STN EN 55024, STN EN 55032, STN EN 60730-1 |
| Rádiové vyžarovanie | STN ETSI EN 301 419-1, STN ETSI EN 301511, STN EN 50518 |
| Podmienky prevádzky | TÚSR č. VPR 34 / 2012 |
Na stiahnutie
| Výrobca: | JABLOTRON |
| KOMUNIKAČNÉ ROZHRANIA | 2G GSM - 1x SIM |
| PROSTREDIE | VNÚTORNÉ |
| POČET VSTUPOV [ks] | 2 |
| POČET VÝSTUPOV [ks] | 2 |
| BATÉRIE - SÚČASŤ BALENIA | ÁNO |
| EXTERNÉ NAPÁJANIE - SVORKY | ÁNO |