JA-151F - Bezdrôtový záplavový detektor
Bezdrôtový detektor úniku vody zabráni vzniku škôd v prípade, keď zlyhá hadica, tesnenie alebo iná súčasť vodovodného systému či pripojeného spotrebiča. Detektor vyhlási poplach na začiatku havárie a užívateľ môže okamžite zasiahnuť. Pri prepojení zabezpečovacieho systému s hlavným uzáverom vody môže systém na základe poplachu vodu automaticky uzavrieť. Výrobok je kompatibilný s ústredňami JA-102K, JA-103K, JA-107K, JA-152KR alebo novšími. Pokračovať
Popis produktu
Detektor je možné jednoducho položiť za spotrebič alebo do iného rizikového miesta. Štvorica detekčných pinov /vývodov/ vyhodnotí prítomnosť vody na všetkých okrajoch detektora.
Zároveň je možné detektor nainštalovať na stenu. Pribalený samolepiaci magnetický držiak umožní rýchlu inštaláciu bez vŕtania do obkladu a jednoduché odstránenie detektora napríklad pri upratovaní alebo výmene batérií. Elegantný dizajn výrobku sa tak skvele uplatní aj pri viditeľnej montáži, napríklad pod umývadlovou skrinkou.
Upozornenie: Aj napriek maximálnemu utesneniu nie je výrobok určený na trvalé ponorenie. V prípade, že pri havárii dôjde k výraznému zaplaveniu detektora, je nutné ho pred opätovným použitím otvoriť, vybrať batérie a nechať dôkladne vyschnúť, aby sa zabránilo oxidácii elektroniky.
PARAMETRE JABLOTRON JA-151F
| Napájanie | 2x alkalické batérie typu AAA (LR03; 1,5 V / 1 Ah) Upozornenie: Batérie nie sú súčasťou balenia. |
|---|---|
| Typická životnosť batérie | približne 3 roky (pre max. 20 aktivácií za deň) |
| Nízke napätie batérie | <2,2 V |
| Menovitá spotreba prúdu | 14 μA |
| Maximálna spotreba prúdu | 50 mA |
| Komunikačná frekvencia | 868,1 MHz, Jablotron protokol |
| Maximálny výkon rádiovej frekvencie (ERP) | <25 mW |
| Komunikačný rozsah | cca 300 m (otvorený terén) |
| Rozmery výrobku | 100 x 33 x 15 mm |
| Hmotnosť (bez batérií) | 25 g |
| Životné prostredie | vnútorné všeobecné |
| Rozsah prevádzkových teplôt | -10 °C až +40 °C |
| Priemerná prevádzková vlhkosť | 75 % relatívnej vlhkosti, |
| bez kondenzácie | |
| Stupeň pokrytia | IP65 |
| Spĺňa | EN 300 220-2, EN 0130-4, EN 55032, EN 62368-1, EN IEC 63000 |
| Podmienky prevádzky podľa | Všeobecné povolenie ČTÚ č. VO-R/10 |
Na stiahnutie
| Výrobca: | JABLOTRON |
| PRODUKTOVÁ SÉRIA (EZS) | JA-100+, MERCURY |
| KOMUNIKAČNÉ ROZHRANIA | BEZDRÔT 868MHz EZS |
| Farba: | BIELA |
| PROSTREDIE | VNÚTORNÉ |
| TYP DETEKCIE | ZÁPLAVA (iba zaplavenie) |
| BATÉRIA - TYP | 1.5V - AAA alkalická batéria LR3 |
| BATÉRIA - POTREBNÝ POČET [ks] | 2 |
| BATÉRIE - SÚČASŤ BALENIA | NIE |
| EXTERNÉ NAPÁJANIE - SVORKY | NIE |